top of page

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

ESKİBAĞ BUTİK HOTEL

Eskibağ Butik Hotel, Büyükada'nın merkezinde olup tarihi atmosferin içinde konuklarına unutulmaz bir deneyim sunuyor. İşletmemiz müşteri memnuniyetini öncelik olarak hedefliyor. Zarif mimarisi ve şık tasarımıyla aynı zamanda modern olanaklarıyla konforlu bir konaklama sunuyor. 

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İLKELERİMİZ

Eskibağ Butik Hotel olarak, çevresel etkimizi en aza indirmek ve sürdürülebilir bir gelecek için taahhütlerimizi net bir şekilde ortaya koyuyoruz:

 

- Otelimizde gerçekleşen faaliyetler neticesinde oluşan atıkları, kaynağında özelliğine göre ayrıştırma, toplama, geçici depolama, geri kazanma, taşıma ve bertaraf işlemleriyle titizlikle yönetiyoruz.

 

- Doğal kaynak kullanımı sırasında çevreye olan olası zararı en aza indirmek için sürekli çaba sarf ediyoruz.

 

- Yönetim sistemlerimiz ve hedeflerimizle uyumlu bir şekilde, sürdürülebilir performans kriterlerimizi sürekli olarak büyütüp geliştiriyoruz.

 

- Faaliyetlerimizden kaynaklanan çevresel etkileri en aza indirmek, çevre kirliliğini önlemek için yasal mevzuatları eksiksiz bir şekilde yerine getirme konusunda kararlıyız.

 

- Bölge halkının yanı sıra sivil toplum örgütleri, kurumlar ve diğer paydaşların görüşlerini dikkate alarak, politikalarımızı şeffaf ve katılımcı bir yaklaşımla şekillendiriyoruz.

 

- Çalışanlarımızın çevre bilincini oluşturmak için sürekli eğitim programları uyguluyor, onları sürdürülebilirlik konusunda bilinçlendiriyoruz.

 

- Sürdürülebilirlikle ilgili olarak kurulan "Sürdürülebilirlik Ekibi," sürekli iyileştirmeler için gerekli çalışmaları yapıyor, takım liderine düzenli olarak raporlama yapıyor ve üst yönetimle işbirliği içinde gerekli sunumları gerçekleştiriyor.

 

Bu taahhütlerimizle, çevresel etkimizi en aza indirme ve sürdürülebilir bir otel işletmeciliği anlayışını benimseme konusundaki kararlılığımızı vurguluyoruz.

bottom of page